skip to Main Content

Agencja interaktywna – jaki jest jej udział w rynku?

W dzisiejszych czasach wirtualność i marketing jest absolutną podstawą wielu typów biznesu. Stale rosnące zapotrzebowanie na ten typ reklamy spowodował znaczny wzrost liczby firm oferujących profesjonalne usługi w tym zakresie. Każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na skutecznej reklamie, chce zostać zauważone w sieci – i tutaj właśnie zaczyna się rola agencji interaktywnej.

Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Ogólnie rzecz biorąc, agencja interaktywna to zespół profesjonalistów, którzy zajmują się kreowaniem wizerunku firmy bądź klienta indywidualnego w Internecie. Posiadają oni ku temu niezbędną wiedzę oraz kompetencje, które pozwalają im na osiąganie odpowiednich wyników. Istotna jest tutaj stały kontakt i współpraca z klientem – wszystkie realizowane projekty muszą opierać się na interakcji, gdyż tylko zlecający jest w stanie najpełniej określić specyfikę branży, w której działa. To właśnie na podstawie wiedzy na temat firmy oraz jej celów i założeń opracowuje się plan promocji wizerunkowej danego przedsiębiorstwa.

Czy to wystarczy?

Mogłoby się wydawać, że wykorzystanie do promocji tylko jednego kanału nie jest najlepszym pomysłem. Skoro reklama ma się odbywać wyłącznie w sieci, to możliwości działania powinny być mocno ograniczone. Nic bardziej mylnego – Internet jest platformą, która potrafi z powodzeniem zastąpić wszelkie tradycyjne rozwiązania, a wręcz je poszerzyć o nowe sposoby dotarcia do klienta. Kolejną zaletą działalności marketingowej w sieci jest możliwość wdrażania jednocześnie wielu różnych narzędzi oraz łatwe i elastyczne ich kontrolowanie. Dzięki temu efekty takiej reklamy mogą być naprawdę zadowalające – wiele zależy tutaj od umiejętności i kompetencji zespołu danej agencji.

Kompetencje agencji interaktywnej

Kompetencje, jakie powinien posiadać dobry zespół pracujący w agencji interaktywnej, to przede wszystkim umiejętność dobrego wybrania i przygotowania treści na stronie klienta, zdolności do tworzenia stron internetowych, wiedza na temat pozycjonowania i optymalizacji oraz znajomość mechanizmów rządzących reklamą w sieci. Ponadto istotny jest również dobry copywriting, zdolności do prowadzenia bloga i profilów w mediach społecznościowych, wiedza o kliencie i umiejętność wpływania na jego decyzje oraz tworzenie skutecznych grafik reklamowych. Na samym końcu znajduje się kreatywność i stałe podążanie za aktualnymi trendami.

Back To Top